První pomoc ve sportu

Vybraná sportovní poranění

Kurz první pomoci zaměřený na základy sportovních poranění. Vhodný pro trenéry, sportovní instruktory, sportovce, učitele tělesné výchovy, fyzioterapeuty, maséry. Vítáni jsou všichni se zájmem o tuto problematiku, kteří mají chuť se vzdělávat a kvalitně poskytovat sportovní první pomoc. Absolventi obdrží bilingvální osvědčení.  

Délka kurzu (hod)
29. 6. sobota
Cena (Kč)

Popis kurzu:

Oblast sportu a outdoorových aktivit s sebou přináší značná rizika poškození zdraví. Kurz První pomoc ve sportu je zaměřen na vybraná traumata a stavy, se kterými ve sportu nejčastěji setkáváme.

Program je veden moderními zážitkovými metodami. Účastníci se pomocí praktických nácviků a simulací naučí poskytovat první pomoc dle aktuálních doporučení. Osvojí si přístup ke zraněnému sportovci, rozpoznají technické aspekty úrazů u sportovních aktivit. Ošetřují imitovaná poranění a akutní stavy časté při sportování. Vyzkouší si techniky ochranného pevného tejpingu (zinc oxide tape). Seznámí se také se správným výběrem a použitím sportovního zdravotnického materiálu, prací s lékárničkou a bezpečnostními pomůckami.

Výuková témata zahrnují technické aspekty sportovních odvětví, přístup ke zraněnému sportovci, resuscitaci ve sportu, použití a přístup k AED defibrilátoru. Systém poranění je členěn na úrazy hlavy, páteře, trupu, horní a dolní končetiny. Doplněn o použití vybraných ochranných tejpovacích technik (zinc oxide tape).

Naše výukové prostředky jsou unikátní, pomůcky pro výuku a poskytování první pomoci má k dispozici každý účastník. U nás máte jedinečnou možnost sáhnout si a reálně vyzkoušet vše co byste mohli v první pomoci potřebovat nebo se inspirovat pestrou škálou novinek ve zdravotnických prostředcích a materiálech. 

V reakci na současné trendy ve vzdělávání v evropském kontextu, udělujeme absolventům bilingvální certifikát (osvědčení) o absolvovaném programu. 

Organizace kurzu:

Délka kurzu:

Kurz je v délce 8 hodin.

Termíny kurzu Staré Město u Uherského Hradiště:

21. 9. 2024 od 9:00, učebna Altéře 430, 686 03 Staré Město 

Pro otevření individuální formy, je nutné přihlášení min. 4 osob.
 

Termíny kurzu Jablonné v Podještědí: 

9. 7. 2024 od 9:00, učebna Cvikovská 258, 47125 Jablonné v Podještědí

Pro otevření individuální formy, je nutné přihlášení min. 8 osob.
 
Platba:
 
2990 Kč / osobu lze uhradit hotově v den zahájení nebo převodem na účet (informace na emailu)   
 
Výstupní osvědčení:
 
Bilingvální certifikát (osvědčení) o absolvovaném programu
 

Jak se přihlásit: 

Přihlašte se prostřednictvím formuláře nebo nás kontaktujte.

zdravotni.kurzy@gmail.com

Rescue Training CZ

+420 777 642 021